Notice: Funkcja _load_textdomain_just_in_time została wywołana nieprawidłowo. Ładowanie tłumaczenia dla domeny ona zostało uruchomione zbyt wcześnie. Zwykle jest to wskaźnik, że jakiś kod we wtyczce lub motywie działa zbyt wcześnie. Tłumaczenia powinny zostać załadowane podczas akcji init lub później. Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 6.7.0.) in /home/nnuwsuycve/domains/agnieszkaoleksa.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Terapia – Pomoc psychologiczna Agnieszka Cywińska

Terapia poznawczo-behawioralna to metoda oparta na sprawdzonych naukowo technikach, które koncentrują się na teraźniejszych problemach i konkretnych celach terapeutycznych. CBT zakłada, że nasze myśli, emocje i zachowania są ze sobą ściśle powiązane. Często negatywne wzorce myślenia prowadzą do trudnych emocji i nieadaptacyjnych zachowań. Razem pracujemy nad ich rozpoznaniem i zmianą, tak aby móc skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami życiowymi i odnaleźć satysfakcję w codzienności.

W przypadku niektórych zaburzeń psychicznych techniki te zostały zebrane w tzw. protokoły – czyli szczegółowe instrukcje, jakimi problemami zajmujemy się w określonej kolejności w trakcie terapii.

Techniki te wpływają na nasz sposób myślenia i nasze zachowanie tak, aby nie podtrzymywały dłużej naszego problemu, czy objawów zaburzenia oraz pozwoliły zaangażować się w pełne życie, zgodne z naszymi wartościami.

  • Jest usystematyzowana, krótkoterminowa, zorientowana na teraźniejszość
  • Ma charakter edukacyjny
  • Główny akcent kładzie się na indywidualne zasoby i mocne strony pacjentów
  • Jej celem jest wprowadzenie zmian, które można obiektywnie zmierzyć (zmiany te najczęściej dotyczą: zachowań, emocji, objawów fizjologicznych, sposobu myślenia oraz sposobu radzenia sobie z problemami w wielu trudnych sytuacjach)
  • Polega na stosowaniu technik poznawczych i behawioralnych, które pomagają przyjrzeć się procesom myślowym, przezwyciężyć nieprzydatne przekonania i schematy będących źródłem problemów
  • Pacjent zachęcany jest do pracy między sesjami
  • Relacja pacjenta i terapeuty oparta jest na ścisłej współpracy i zaufaniu
  • Sesja trwa 50 min

Słowo o skuteczności


hipochondria, zespół stresu pourazowego PTSD, zaburzenia odżywiania: anoreksja, bulimia, otyłość, zaburzenie osobowości z pogranicza (borderline), schizofrenia (w połączeniu z farmakoterapią), zaburzenia organiczne (otępienie), myśli i tendencje samobójcze.

Każdy proces terapeutyczny jest dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Pierwsze spotkania są zazwyczaj poświęcone zrozumieniu Twoich trudności, ustaleniu celów terapeutycznych oraz wprowadzeniu podstawowych technik, które pomogą w codziennym radzeniu sobie z emocjami. W trakcie kolejnych sesji:

  • wspólnie analizujemy Twoje myśli i przekonania,
  • uczymy się rozpoznawać i przełamywać destrukcyjne wzorce,
  • rozwijamy umiejętności radzenia sobie w sytuacjach wywołujących stres,
  • pracujemy nad budowaniem nowych, wspierających przekonań.

Zapraszam
do swojego gabinetu