Konsultacje psychologiczne

Nadal spotykam się z opinią, że wizyta u psychologa jest czymś wstydliwym i wiąże się ze stresem i różnego rodzaju obawami, np. obawa przed oceną, obawa przed mówieniem o swoim życiu zupełnie obcej osobie. Niestety takie podejście nie pomoże Ci rozwiązać problemów i często prowadzi do pogorszenia sytuacji. Wizytę u psychologa potraktuj jak wizytę u każdego innego specjalisty. Jeśli chorujesz – szukasz pomocy lekarskiej, gdy „coś niedobrego” dzieje się w Twoim życiu i nie dajesz sobie z tym rady – mogę Ci pomóc. Pamiętaj, że nie jestem po to by Cię oceniać. Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, a podczas spotkań zadbam o Twoje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Konsultacje psychologiczne mogą być użyteczne w zmianach rozwojowych, w celu lepszego poznania siebie i zrozumienia swojego zachowania, a także w problemach związkowych lub sytuacjach nagromadzenia się negatywnych emocji czy trudnych wydarzeń życiowych. Pomoc psychologiczna, może przybierać formę jednego lub często kilku regularnych spotkań. Ich celem jest wspólne omówienie i rozpoznanie konkretnego problemu, który w danym momencie negatywnie wpływa na Twoje funkcjonowanie. Spotkania mają charakter doraźnej pomocy, podczas której nie zajmujemy się przyczyną występujących trudności, lecz analizą i poszukiwaniem możliwych rozwiązań oraz określeniem planu działania. Pomoc psychologiczna może stanowić wstęp do dalszej psychoterapii. Częstotliwość spotkań ustalana jest wspólnie z Pacjentem.

Gabinet w centrum Wrocławia.

Adres: Plac Kościuszki 10/4 (gabinet znajduje się vis-a-vis Renomy, wejście przez bramę obok Klubu Muzyki i Literatury, następnie dwa razy skręcić w prawo).